Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatka (Shiny)

18. 6. 2014

  CharactershinyZlatka

Zlatka je mladá, aqua-modrá samička druhu Pteranodon. Je to jedna z hlavních postav seriálu T-rex express. Žije se svými rodiči Panem Pteranodonem a Paní Pteranodonovou a sourozenci Bráškou, Prckem a Nešikou na Pteranodoní Terase v období Křídy. Ze všech dětí v Pteranodoní rodině je nejstarší.

Vzhled: Zlatka je středně vysoká a štíhlá, má kůži aqua-modré barvy, dlouhý úzký zobák a křídla. Její oči jsou modré s dlouhými řasami. Rodiče jí dali jméno Zlatka kvůli speciálné vlastnosti - má blyštivou, lesklou kůži.

Charakter: Zlatka je klidné, kamarádské a trochu plaché povahy, no když se naštve, rychle vybuchne. Je taky velmi hrdá a občas dost panovační (hlavně když chce, aby všechno bylo perfektní) a pak se na ni sourozenci zlobí. Její oblíbenou potravou jsou ryby. Miluje hledání lesklých věcí (mušlí a diamantů), hry a raději ostává doma než jezdí T-rex expressem. Bojí se Tunelu času a jeskyní, taky je nervózní v sociálních situacích a potom mluví: "Já nemám strach, já nejsem nervózní." Má vysoký pronikavý hlas, ale moc nemluví. Je zamilována do Gilberta Troodona.

Shiny je Pteranodon, který je menš než Tiny a   miluje roleplaying se svými sourozenci.  Lesklý je barva odlišuje od členů Pteranodon její bezprostřední rodiny; ona je aqua, zatímco ostatní Pteranodonty jsou tráva nebo listí zelené, i když její babička je podobný odstín azurové. Ona má sbírání mušlí a jiných lesklých předmětů. 

Zajímavosti
- Zlatka je jediný Pteranodon, který je modré barvy.
- Podobá se na Babičku Pteranodonovou, ale Babička je zbarvena víc do zelena.
- Má svého otce raději než svou mámu.