Jdi na obsah Jdi na menu
 


postavy T-rex/děda babička P

1. 12. 2016

Boris TyrannosaurusDolores Tyrannosaurová

Boris Tyranosaurus a Dolors Tyranosaurová

Anička

Anička je mladá oranžová samička druhu Tyrannosaurus rex a vedlejší postava seriálu T-rex Express. Žije v období Křídy na stanici Rexville se svou mámou Dolores a tatínkem Borisem. Přátelí se s Pteranodoní rodinou. Její nejlepší kamarád a láska je Bráška Tyrannosaurus.

Vzhled a Charakterika:Anička je mládě T-rexe. Má velikou hlavu, ostré zuby, skvělý zrak a čich, dlouhý ocas, veliké nohy a malé přední tlapy. Kůži má oranžové barvy s modrými kosočtverci a tečkami. Je to masožravec a nejraději jí mršiny dinosaurů.Anička je energická, přátelská, inteligentní a houževnatá. Moc ráda hraje hru s tykví (něco jako lidský fotbal) a má ve zvyku řvát po okolí, což je typické pro T-rexe. Pořád, když se setká s Bráškou, od radosti na něho vyskočí a svalí ho na zem.

Příběh: Poprvé se objevila v epizodě "Jsem T-rex!", když se Bráška s Prckem a Paní Pteranodonovou vydali hledat Tyrannosaury, aby zjistili, jaký je Bráška druh dinosaura. Bráška, Prcek a Paní Pteranodonová přišli do Rexvillu, seznámili se s Dolores a Aničkou a postupně zjistili, že Bráška je T-rex. Dále se objevila se v epizodě "Tyrannosauří zuby". Bráškovi jednoho dne vypadl zub a nevěděl, co se děje. Pak s Prcekem a Paní Pteranodonovou navštívili Dolores a Aničku, kteří jim vysvětlili, že vypadávání zubů je u T-rexů normální a zuby vždycky dorostou. Anička byla přítomná i v epizodě "Hrajeme si s Aničkou". V téhle epizodě navštívila Pteranodoní rodinu a hrála si s Bráškou, Prckem, Zlatkou a Nešikou na Pteranodoní Terase. V epizodě "Tyrannosauří migrace". Bráška, Prcek a Paní Pteranodonová jeli navštívit Aničku, Dolores a Borise, ale když přišli do Rexvillu, zjistili, že tam nikdo není. Po té šli k Velkému jezeru, kde se potkali s Aničkou a její rodinou a ti jim vysvětlili, že pro Tyrannosaury je typické migrovat. Nakonec se objevila ve čtyř dílech zvaných "Velké dinosauří město". Bylo to o tom, jak se Pteranodoní rodina vydala hledat Tyrannosaury do Laramidie - Velkého dinosauřího města.

Babička PteranodonováDědeček Pteranodon

babička Pteranodonová a dědeček Pteranodon cestovatelé