Jdi na obsah Jdi na menu
 


postavy d

1. 12. 2016

Alvin AllosaurusLaura Giganotosaurová

Alvin Allosaurus a Laura Gigantosaurová

Laura Giganotosaurová je zelená samice theropodního druhu Giganotosaurus. Jejím domovem je Jižní Amerika v období křídy, ale většinou cestuje T-rex expressem ve Vyhlídkovém vagónu, protože se nevejde do obyčejného vagónu pro cestující. Je to masožravec a je hodně silná. Jejím úkolem v T-rex expressu je dohlížet na cestu a také otáčet vlak na kruhové točně. Přátelí se s Pteranodoní rodinou.

Vzhled a osobnost: Laura je hodně veliká (Giganotosaurus má na délku kolem 14 metrů a váží 8 tun). Stavbu těla má typickou pro theropody: veliká hlava, malé ruce, dlouhý ocas, dlouhé nohy se třemi drápy, skvělý zrak a čich. Celá je tmavě zelené barvy. Má dobré srdce a má ráda děti. Fascinují ji ptáci, miluje když je může pozorovat a také hrozně ráda kreslí.

 Poprvé se v seriálu objevila v epizodě "Laura Giganotosaurová" a také se objevuje v úvodní písni T-rex expressu. V epizodě "Laura Giganotosaurová" se potkala s Bráškou a Prckem, když že T-rex express přijel na Pteranodoní Terasu. Bráška s Prckem ji uviděli ve vagónu, pozdravili se s ní a navzájem se představili. Když T-rex express byl na cestě, tak si s Laurou povídali, ale pak najednou vlak zastavil, protože vpředu spadl na koleje strom a vlak nemohl jet dál. Laura strom odvalila a cesta byla volná. Potom jela opět s Bráškou a Prckem ve Vyhlídkovém vagónu, pozorovala s nimi ptáky a ukázala jim, že umí moc hezky kreslit.

Larry Lambeosaurus Leroy

Larry Lambeosaurus a Leroy

Lilly

Lilly  je mladá, červeno-žlutá samička druhu Lambeosaurus a vedlejší postava T-rex Expressu. Žije spolu se svou mámou, tátou a bratrem Leroyem v období Křídy. Lambeosauři jsou sousedi Pteranodonů. Lilly se přátelí s Bráškou, Prckem, Zlatkou a Nešikou. Nešika je její nejlepší přítel a láska.

Vzhled a Charakter: Lilly je Lambeosaurus, což je býložravý dinosaurus z čeledi Hadrosaurů. Její kůže má červenou a žlutou barvu, na některých místech barva prochází do oranžové. Oči má fialové s dlouhými řasami. Je roztomilá, kamarádská a někdy trochu plachá. Bojí se včel a ráda sbírá různé přírodniny, stejně jako Nešika. Taky si často hraje s jejím bratrem Leroyem.

Příběh: Poprvé se objevila v epizodě "Noví sousedi", když rodina Pteranodonů zjistila, že budou mít nové sousedy. Na začátku se Pan Pteranodon a Larry Lambeosaurus stali nepřáteli, protože Larry jedl listí ze stromů a Panovi Pteranodonovi se to nelíbilo. Pak se ale tátové usmířili a Lilly s Leroyem se spřátelili s Bráškou, Prckem, Zlatkou a Nešikou. Lilly byla přítomná v epizodě "Nešikova sbírka". V téhle epizodě Lilly s Nešikou zůstali na Pteranodoní Terase a Nešika ukázal Lilly svou sbírku a povídal si s ní o přírode.Jako minorní postava se objevila v epizodě "Dinosauří večírek", když Pteranodoní rodina uspořádala párty na pláži.V epizodě "Troodoní vlakový den" šla Lilly se svou rodinou a Pteranodonovými do Troodoního města, kde se konal festival.Objevila se v epizodě "To není dinosaurus", když byla u Velkého jezera slavnost a Larry Lambeosaurus uspořádal soutěž, na které se mohly zúčastnit všichni dinosauři. Pak se ukázalo, že soutěžit můžou nejen dinosauři, ale všichni tvorové z druhohor.Objevila se i v epizodě "Suché časy na Pteranodoní Terase". Tehdy bylo na Pteranodoní Terase příšerné sucho a vyschla všechna voda. Rodina Lambeosaurů se chystala odstěhovat, ale zanedlouho znovu začalo pršet a Lambeosauři neodjeli pryč.Naposled byla v epizodě "Tykve u Velkého jezera". V téhle epizodě rodina Lambeosaurů vezme rodinu Pteranodonů k Velkému jezeru a seznámí je s podzimními zvyky, čili jim ukáže, jak vyřezávat obličeje do tykví.

Iggy IguanodonKeenan

Iggy Iguanodon a Keenan

Keenan je zelený Chirostenotes a jedna ze záporných, vedlejších postav seriálu T-rex express. Bydlí u Velkého jezera v období Křídy a je to tyran, který si rád dělá legraci z dinosauřích dětí.
Keenan je Chirostenotes, což je opeřený všežravý dinosaurus s velikou hlavou a dlouhýma nohama. Tělo má zeleno-oranžové barvy s fialovýma očima. Je dost náladový, drzý a nepřátelský. Rád se hádá s ostatními, ale zato je velký zbabělec.

Příběh: Poprvé se v seriálu objevil v epizodě "Statečný štít". Bráška, Prcek, Zlatka, Nešika a Tank si hráli u Velkého jezera, když k nim přišel Keenan a řekl, aby si zahrály hru "Nasleduj velitele". Pak schválně postříkal děti bahnem a vysmíval se jim. Zlatka se s ním začala hádat a potom Bráška, Prcek, Nešika a Tank ho vyděsili s pomocí Tankového štítu a Keenan pak běžel vylekaný domů. Podruhé se v seriálu objevil v epizodě "To není dinosaurus". Pteranodoní rodina šla k Velkému jezeru, protože se tam konal festival. Bráška, Prcek, Zlatka a Nešika sbírali listy na soutěž a pak k nim přišel Keenan. Řek, že vyhrát soutěž může JEN dinosaurus a Pteranodoni nejsou dinosauři, takže nemůžou vyhrát. Pak se ukázalo, že hrát si můžou nejen dinosauři, ale všichni a Keenan soutěž prohrál. Potřetí se v seriálu objevil v epizodě "Zloděj vajíček?", kde ale neměl zlou karmu. Pomáhal Bráškovi, Prckovi, Zlatce, Nešikovi a Cindy ochránit ztracená dinosauří vajíčka a najít zloděje vajec. Pak se ukázalo, že žádný zloděj neexistoval a vajíčka byly vrácené jejich mamince.

Arnie ArgentinosaurusElmer Elasmosaurus

Arnie Argentinosaurus a Elmer Elasmosaurus

ValerieVelma Velociraptorová

Valerie Veliciraptor a Velma

Cory Corythosaurová

Cory Corythosaurová je mladá růžová samice druhu Corythosaurus a vedlejší, méně se vyskytující postava v T-rex expressu. Žije v období křídy v Severní Americe a je to býložravec. Jejími nejlepšími kamarády jsou Bráška, Prcek, Zlatka a Nešika a také Parasaurolophus jménem Perry. 

Vzhled a Osobnost: Cory chodí po dvou, má krátké ruce a na hlavě veliký kostěný hřeben se zobákem typický pro tenhle druh. Tímhle hřebenem můžou Corythosauři vydávat houkavé zvuky, když chtějí dát jiným dinosaurům vědět, kde jsou, nebo že se blíží nebezpečí. Cory je celá růžová a hřbet má fialový. Je kamarádská, hravá a moc ráda hraje hru "Schovej se a houkej" (ona se schová a ostatní ji musí hledat, zatímco ona houká svým hřebenem).Je také členkou v Corythosauřím sboru, hudba je její láskou.

Přiběh:Poprvé v seriálu objevila v epizodě "Volání Corythosaurů". V tomhle díle Cory představila sobe i svoji rodinu, hrála si s Bráškou, Prckem a Nešikou a vysvětlila jim vše o Corythosaurech. Také byla přítomná v epizodě "Hluční Hadrosauři", kde Brášku, Prcka, Zlatku a Nešiku seznámila s Perrym. Zlatka se ale naštvala, protože ostatní neposlouchali její rady. Perry jí pak vysvětlil, že existuje improvizace. Zlatka se uklidnila a všichni společně udělali hudební představení.

Král CryolophosaurusCrystal

Král Cryolophosaurus a Crystar

 král je theropod rodu Cryolophosaurus. Žije v období Jury na území Antarktidy a je to masožravec. Je světoznámý jako zpěvák rockové hudby. Jeho nejznámejší písničkou je píseň "T-rex express". Krále znají snad všichni dinosauři z druhohor a má spoustu fanoušků. Jeho nejlepší kamarádka a láska se jmenuje Crystal Cryolophosaurová, což je také zpěvačka.

Vzhled a Charakter: Cryolophosaurus je středně veliký theropod s délkou kolem 8 metrů. Je růžové barvy, má dlouhý ocas, velikou hlavu a dlouhé nohy. Na hlavě má výrazný kostěný hřeben modré barvy, který se podobá účesu Elvise Presleyho. Jeho chodidla jsou bílá.Král má většinou milou povahu. Bojí se velikých davů fanoušků, což je nevýhoda, protože všichni milují jeho písničky. 

Poprvé se v seriálu objevuje v epizodě "Král Cryolophosaurus" a naposled byl v epizodě "Král se setkává s Crystal"

Emma Maiasaurová

Emma Maiasaurová blízcí:Millie a Michelle 

Paulie PliosaurusPetey Peteinosaurus

Paulie Pliosaurus Petey Peteinosaurus Titul: člen Ptakoještěřího aeroklubu

Hank Ankylosaurus

Hank je býložravý Ankylosaurus z období Křídy. Je to vedlejší, méně se vyskytující postava z T-rex expressu. Je světoznámý díky svému obrovskému talentu pro hru Dinoball (což je dinosauří hra podobná basketbalu, nebo fotbalu ale odbíjet míč se může hlavou, rukama, nohama, křídly, hřbetem nebo u Ankylosaurů taky kostěným kyjem na konci ocasu). Má spoustu fanoušků a je hodně oblíbený. Titul:Dinoballista

Vzhled a Charakter:Hank je hodně veliký a zavalitý. Na hřbetě má hodně pevné, kostěnné brnění a na konci ocasu veliký tvrdý kyj, což je typické pro Ankylosaury. Kůži má hnědé až oranžové barvy, některá místa na těle má i světle zelené. Jeho povaha je přátelská, odvážná a sportovní. Je sice slavný a oblíbený, ale není namyšlený. Má občas strach z cestování Tunelem času, protože když cestoval poprvé, tak mu bylo špatně.

MikeyNed Brachiosaurus

Mikey Microraptor a Ned Brachiosaurus

Ollie OrnithomimusOren Ornithomimus

Ollie a Oren Ormithomimus

Morris StegosaurusTank Triceratops

Moris stegosaurus a Tank

Tank je modrý Triceratops a jedna z vedlejších postav T-rex expressu. Žije v období Křídy s jeho maminkou Trudy a bratříčkem Tagem a je to býložravec. Jeho nejlepší kamarádi jsou Bráška, Prcek, Zlatka a Nešika. Také má kamarádku Stacie Styracosaurovou.

Vzhled a Charakter: Tank je celý modré barvy, má velikou hlavu s velikým štítem, typickým pro Triceratopsy a tři krátké rohy na tváři. Má veliké oči, je nízký a tlustý. Je typický tím, že má pořád hlad a neustále jí, a to také, když jede T-rex expressem, nebo je na návštěvě. Má kamarádskou a přátelskou povahu, ale občas žárlí na svého malého bratříčka Taga. Občas je trochu nesmělý a těžkopádný. Jeho veliký štít mu někdy dělá problémy, například když si hrál s Pteranodony na schovávanou a hlava se mu zasekla mezi stromy. Tímto štítem také dokázal své kamarády ochránit, když se jim zlý dinosaurus vysmíval.

Thurston Travis Troodon

Thruston Průvodčí v Raketovém vlaku a Travis troodon

 Travis je Troodon žijící na severním pólu (tyhle Troodony často ostatní nazývají "zimní Troodoni"). Je to masožravec a vedlejší postava z T-rex expressu. Přátelí se s Pteranodoní rodinou.

Vzhled a charakter: Travis vypadá jako klasický Troodon s tím rozdílem, že má po těle spoustu peří, což je pro něj moc důležité, protože žije na severním pólu a jeho peří slouží jako tepelná izolace. Je oranžový a peří má světle modré. Peří má umístněno na krku, hlavě, předních končetinách, při kořenu ocasu a na nohou. Má skvělý zrak typický pro Troodony a také ostré drápy na prstech u nohou.Je přátelský, chytrý a rád provází své kamarády po severním pólu. Mezi zimními Troodony je populární sport, který je stejný jako lidský hokej, akorát se hraje s tykví. Také moc rád staví "sněhosaury" (dinosaury ze sněhu). Poprvé se v seriálu objevil v epizodě "Dinosauři ve sněhu".

Pepper