Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paní Pteranodon

18. 6. 2014

 Paní Pteranodonová 

 Matka Zlatky,Nešiky a Brášky(adoptivný) Ona je učitelka , společník, a myslí na sebe jako koneční průvoči. Na rozdíl od většiny ostatních dospělých ženských postav v seriálu, její křestní jméno je nikdy odhaleno v seriálu.  Její děti ji zavést do jiných dinosaurů jako "Naše máma," mami "."

 Paní Pteranodonová je zelená samice druhu Pteranodon. Je to matka Brášky, Prcka, Zlatky a Nešiky a manželka Pana Pteranodona. Objevuje se ve celé sérii T-rex expressu. Byla první u toho, když se vylíhl Bráška, a první zjistila, že to není Pteranodon. Její rodiče (kteří by měli být Bráškovými, Prckovými, Zlatčinými a Nešikovými prarodiči) pravděpodobně zemřeli ještě předtím než se Paní Pteranodonová a Pan Pteranodon poprvé setkali.

Vzhled: Paní Pteranodonová je vysoká, štíhlá a má velká křídla. Barva její kůže je světle zelená, ale břicho a vnitřní strany křídel má žluté (podobně jako její syn Prcek). Její velké oči mají modrou barvu a dlouhé řasy.

Charakter: Paní Pteranodonová je ideální matkou. Je milující, laskavá, trpělivá, tolerantní a vstřícná. Ráda bere Brášku a Prcka (někdy i Zlatku, Nešiku a Pana Pteranodona) na výlety T-rex expressem. Podporuje své děti, aby objevovaly přírodu a také je vychovává. Někdy jim před spaním zpívá ukolébavky nebo povídá pohádky